Best Flight Simulator – Flight 737 MAX

English

You can use the various tools for our flight simulator, Flight 737 game by downloading the files here.

Best Flight Simulator - Flight 737 MAX
Best Flight Simulator – Flight 737 MAX

File Links

https://drive.google.com/open?id=17XtXrkzGFnINjQT6h2T8QUpkL5O9EHWR

Descriptions

Check List.pdf.zip : This file is prepared for you to do what you need to do on the plane, section by section, and step by step. Doing things quickly during the game will help you learn these steps faster.

F737_Theme_OSX.zip: This application is an OSX application that can be used to see the themes you draw or how a theme you see on the internet is standing on the plane.

F737_Theme_Windows.zip: This application is a Windows application that can be used to see the themes you draw or how a theme you see on the internet is standing on the plane.

Template_737_HD.psd.zip: This file is a Photoshop template file, it is prepared for you to make your airplane drawing easily with this template, to see how it is used
please watch the Youtube Video.

Türkçe

Buradaki dosyaları indirerek Flight 737 oyunumuz için çeşitli araçları kullanabilirsiniz.

Dosyaların Linki

https://drive.google.com/open?id=17XtXrkzGFnINjQT6h2T8QUpkL5O9EHWR

Açıklamalar

Check List.pdf.zip : Bu dosya uçakta sırası ile yapılması gerekenleri bölüm bölüm ve adım adım yapmanız için hazırlanmıştır, oyuna ilk alışana kadar bu dökümanı bir yazıcıdan çıktı alarak oyun esnasında hızlıca işlemleri yapmanız bu adımları daha hızlı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

F737_Theme_OSX.zip: Bu uygulama çizdiğiniz temaları yada internette gördüğünüz bir temanın uçakta nasıl durduğunu görmeniz için kullanılabilir bir OSX uygulamasıdır.

F737_Theme_Windows.zip: Bu uygulama çizdiğiniz temaları yada internette gördüğünüz bir temanın uçakta nasıl durduğunu görmeniz için kullanılabilir bir Windows uygulamasıdır.

Template_737_HD.psd.zip: Bu dosya bir Photoshop template dosyasıdır, bu dosya şablonu ile kendi uçak çiziminizi kolayca yapmanız için hazırlanmıştır, nasıl kullanıldığını görmek için lütfen Youtube videosunu izleyin.